Rıdvan Akçiçek

Rıdvan Akçiçek

Co Founder

1982 yılında İstanbul’da doğan Rıdvan Akçiçek, Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra MBA yapmıştır.

15 yılı aşan profesyonel kariyerinde Teknoloji, Üretim, İlaç, Finans, Sağlık gibi farklı sektörlerde Yazılım Mühendisliği, Analistlik, BT Süreç Yöneticiliği, Proje, Program ve Portföy Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Bu süreçte yurt içi ve yurtdışı birçok projenin yönetiminde görev almıştır.

2012 yılında göreve başladığı Acıbadem Sağlık Grubu’nda Proje Yönetim Ofisi kurulması çalışmalarını yürüterek 2015 yılına kadar Proje Yönetim Ofisi Müdürü olarak çalışmıştır. Bu süreçte yurt içi ve dışında Agile, Waterfall ve Hibrit yaklaşımlarla projeler yürütmüştür.

ALL4AGILE/PEM360’ın kurucularından biri olduktan sonra yurt içinde ve yurt dışında Sigorta, Finans, Üretim, Holding, Enerji, Teknoloji, E-Ticaret, Perakende, Turizm Otelcilik, Yeme İçme, Petrokimya gibi farklı alanlarda birçok şirkette Business ve IT ilişkili proje ve organizasyon seviyesinde Agile dönüşüm çalışmalarında Organizasyonel Agile Koç ve Dönüşüm Lideri olarak görev almıştır. Bu süreçte binden fazla lider ve çok daha fazla takım üyesine deneyimleriyle değişim/dönüşüm yolunda destek olmuştur.

Kar amacı gütmeyen topluluklar arasında Türkiye’de Agile Turkey’nin Komite Üyesi, dünya çapında da Business Agility Institute’ün Türkiye temsilcisi olarak görev almaktadır. Ayrıca birçok yerel ve uluslararası etkinlikte konuşmacı/organizatör olarak görev almaktadır.