Esra Ekren

Esra Ekren

Agility Consultant

30 yıllık profesyonel kariyerinde Teknoloji, Finans, Sağlık, Eğitim gibi farklı sektörlerde Bilgi Teknolojileri alanında Uzmanlık, Analistlik, Proje Yöneticiliği, Ekip Yöneticiliği, BT Süreç Yöneticiliği, Ar-GE Bölüm Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Bu süreçte yurt içi ve yurtdışı birçok projenin yönetiminde aktif görev almıştır.

2006 yılında göreve başladığı Acıbadem Sağlık Grubu’nda, Saha Destek, Medikal IT, Satın Alma ve Sözleşme Yönetimi, Ar-Ge, Ürün Geliştirme ve Proje Yönetimi ekiplerinin yönetimini üstlendiği Direktör Yardımcılığı görevi sırasında, eş zamanlı olarak Acıbadem Üniversitesi kuruluş projesinde aktif görev almış ve açılış sonrası üniversite bünyesinde Proje Yönetim Ofisini kurarak iki yıl boyunca yönetimini yapmıştır. Ayrıca, Ar-Ge projesi olarak başlayan, farklı sektörler ile iş birliği gerektiren yeni cihaz geliştirme projesini bizzat yöneterek ürünün kullanılabilir ve pazara sunulabilir hale getirilmesi süreçlerini Agile, Waterfall ve Hibrit yaklaşımlarla ele alarak tamamlamıştır.

2017 yılında Londra’da danışmanlık şirketini kurarak Business ve Bilgi teknolojileri ile ilgili projelerde danışmanlık hizmeti vermiştir.

2023 yılı itibarı ile ALL4AGILE/PEM360/Future Agile bünyesine katılarak, yurt içi ve yurt dışında farklı sektörlerdeki şirketlere proje ve organizasyon seviyesinde Agile Koç olarak hizmet vermektedir.