Arzu Sarıkayalar Sadaghiani

Arzu Sarıkayalar Sadaghiani

Agility Consultant

1990 yılında ODTÜ Sosyoloji Bölümünden mezun olan Arzu Sarıkayalar Sadaghiani, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği, 1994 yılında Institute of Commercial Management-Londra’ da Uluslar arası Pazarlama Yüksek Lisans Programlarını tamamlamıştır.

Arzu’nun 10 yılını koçluk ve mentorluk yaklaşımı ile zenginleştirdiği 30 yılı aşkın bir iş deneyimi vardır. Arzu, 2016 yılından bu yana eğitim, koçluk ve danışmanlık alanlarında bireylerin ve kurumların tam potansiyellerine ulaşmalarına öz farkındalık, araçlar ve süreçler üzerinde çalışarak destek sağlamaktadır. Liderliğe katkı sağlayarak, yaklaşımları dönüştürmek üzere yöneticilerden C-Suite’e kadar bireyler ve takımlarla çalışmaktadır. Arzu,2017 öncesi Teknosa, Colin’s, Multinet, Avon, Coty, DHL, Oriflame gibi firmalarda- İnsan Kaynakları, Satış ve Pazarlama Fonksiyonlarında farklı kademelerde görev yapmıştır. Kariyerinin son 20 yılında öğrenme sistemlerinin oluşturulması, koçluk ve mentorluk sistem ve yapılarının kurulması, organizasyonel gelişim projeleri, yetenek yönetimi, performans yönetimi, yedekleme ve kariyer planlama süreçleri ile Kurumsal Akademi kurulmasında ve organizasyonların çevik dönüşümünde sorumluluklar alarak geçirmiştir. Kariyerinin ilk 10 yılını ise Türkiye’de “Doğrudan Satış” yönteminin tanıtılması ve yaygınlaştırılmasında uzmanlaşma ile değerlendirmiştir.

Performans artışını mümkün kılmada ilişkiyi geliştirici yaklaşımların önemini kavrayarak, 2011 yılından itibaren koçluk yaklaşımlarını benimsemiş ve sertifikalı koçluk programlarına Adler International’ da, CRR Global’ da Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu’ na (ORSC) katılarak tamamlamıştır. Kendisi Uluslararası Koçluk Federasyonun’dan (ICF-The International Coaching Federation)https://coachfederation.org/akredite koçtur. Ünvanı PCC-Professional Certified Coach. Son yıllarda bireylere ve takımlara verdiği koçluğunu, organizasyonların çevik dönüşümlerinde de yer alarak Çevik Koç olarak desteklemektedir.

Teknosa Akademi’ nin kuruluş aşamasından itibaren 12 yıl yöneticiliğini yaparak, çok sayıda uluslar arası ödüllerin alınmasına da liderlik etmiştir. Katıldığı programlarda elde ettiği yaklaşımları çalışma ve özel hayatı ile entegre eden proje ve programlara dönüştürmüştür. Bu uygulama ve programlar son olarak 2015 yılında, Türkiye’de ilk kez bir firmaya ATD’ den Uygulamada Mükemmellik’ te, Koçluk ve Mentorluk Kategorisinde en büyük ödülü getirmiştir.

500 saati aşan bireysel koçluk, 600 saati aşan takım koçluğu, 1300 saatlik performans ve satış koçluğu, 700 saati aşan yönetici ile liderlik programları ve 500 saatin üzerinde kişisel gelişim programları vererek, bilgi ve tecrübesini paylaşmıştır.

Arzu, 2011-Nisan 2018 yılları arasında TEGEP- Eğitim ve Gelişimi Platformu Derneği’nde http://www.tegep.org Yönetim Kurulu Üyeliği ve bir dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir. Evli ve bir erkek çocuk annesidir.